استارتاپ تجارت الکترونیک عراق Orisdi


استارتاپ تجارت الکترونیک عراق Orisdi سرمایه گذاری شش رقمی را افزایش می دهد

Orisdi، پیشروترین فروشگاه تجارت الکترونیکی یکپارچه عمودی در عراق، یک دور پل شش رقمی سرمایه گذاری را در آگوست 2023 با موفقیت به پایان رساند و تلاش های مستمر توسعه تجارت خود را تقویت کرد و پتانسیل رو به رشد بخش تجارت الکترونیک در عراق را تشخیص داد.

آخرین دور سرمایه گذاری شاهد مشارکت سرمایه گذاران جدید و سهامداران فعلی بود، مانند گروه تلویزیونی الشرقیه، عمار شبر، احمد سلطانی، نوید پاشا، حسن الشواف، زینب کوفیشی، احمد الکرملی، احمد گورانی، محمد فرج، رایه ال زبیدی و نور صبری.

با این دور اخیر، Orisdi اکنون مجموع سرمایه گذاری بیش از هفت رقم دلار را افزایش داده است. Orisdi.com به عنوان یک پلتفرم پیشرو تجارت الکترونیک یکپارچه عمودی در عراق، تجربه خرید راحت برای طیف وسیعی از محصولات را به خریداران ارائه می دهد تا بازار خرده فروشی عراق را مختل کند. Orisdi بر چندین دسته از جمله عطر، لوازم آرایشی و لوازم خانگی متمرکز است.

نام تجاری Orisdi از یک فروشگاه بزرگ معروف در عراق الهام گرفته شده است که در آغاز قرن بیستم با استفاده از نام “Orosdi-Back” از محبوبیت زیادی برخوردار بود. این شرکت به دلیل انتخاب گسترده محصولات، مارک ها و قیمت های رقابتی خود مشهور بود. در گویش عراقی بیشتر مردم آن را «اوریسدی» یا «اوریزدی» تلفظ می کردند. Orisdi می‌خواهد دوباره با خاطرات مشتریان از این فروشگاه معروف ارتباط برقرار کند و تجربه خرید آنلاین را به آنها ارائه دهد که کاملاً جدید در عراق است.

Orisdi رشد قابل توجهی در ارزش خالص ناخالص کالا (GMV) در مارس، آوریل، مه، ژوئن و ژوئیه 2023 تجربه کرد که به ترتیب با افزایش 19٪، 33٪، 41٪، 42٪ و 73٪ در مقایسه با همان زمان مواجه شد. ماه‌ها در سال 2022. از زمان آغاز به کار خود در سال 2019، Orisdi بیش از پنج میلیون بازدید کننده را جذب کرده است که نشان دهنده حضور و محبوبیت آنلاین قابل توجه آن است.

ما متعهد به افزایش تجربه مشتری و گسترش دسته‌های محصول موفق خود هستیم که با یک مدل اقتصادی بسیار کارآمد مشخص می‌شود. علاوه بر این، با راه‌اندازی یک برنامه جدید «Orisdi Global» که به مشتریان امکان می‌دهد به‌طور یکپارچه از مارک‌های تجارت الکترونیک بین‌المللی از ایالات متحده و با دسترسی به طیف گسترده‌تری از میلیون‌ها محصول، خرید کنند، بودجه‌ای را برای توسعه بخش تجارت فرامرزی خود اختصاص خواهیم داد. با Orisdi مدیریت لجستیک برای تحویل درب منزل در سراسر عراق. ما قصد داریم این سرویس را به سایر بازارهای بین المللی از جمله شورای همکاری خلیج فارس، چین، ترکیه و اروپا گسترش دهیم. این گسترش تمرکز ما بر ارائه مجموعه‌ای متنوع از مارک‌های موجود در محل را تکمیل می‌کند و تجربه پرش را برای مشتریانمان تضمین می‌کند.


احمد آل کرملی، یکی از بنیانگذاران و amp; مدیرعامل اوریسدی

شرکت هلدینگ Orisdi در بازار جهانی ابوظبی (ADGM) به ثبت رسیده است و یک پایه قانونی محکم برای شرکت و سرمایه گذاران آن فراهم می کند.

Orisdi پتانسیل دستیابی به رشد قابل توجهی را دارد. با این حال، افزایش سرمایه برای یک استارتاپ عراقی همچنان یک چالش بزرگ است و تمرکز ما را به سمت رسیدن به نقطه سربه‌سر یا بررسی فرصت‌های M&A هدایت می‌کند. با این حال، پتانسیل موجود در بازار وسیع 45 میلیون نفری مانند عراق بسیار زیاد است.
عراق چهارمین نامزد اصلی در منطقه عربی برای استارت‌آپ‌های نوظهور و در حال رشد است که به دنبال فرصت‌های توسعه هستند و پس از بازارها به دنبال آن هستند. امارات، عربستان سعودی و مصر. جمعیت قابل توجه عراق، قدرت خرید بالا، منابع طبیعی و انسانی غنی، و موقعیت جغرافیایی مزیت استراتژیک، چشم انداز جذابی برای رشد ایجاد می کند. عراق با 143 میلیارد بشکه، پنجمین ذخایر بزرگ نفت جهان است که 8.4 درصد از سهم جهانی را به خود اختصاص داده است. این کشور همچنین با بیش از 101.7 درصد اتصالات تلفن همراه و 75 درصد استفاده از اینترنت در میان 45 میلیون نفر، گام های مهمی در اتصال و پذیرش دیجیتال برداشته است. عراق با میانگین سنی 20.2 سال، بازاری جوان و پویا و آماده برای نوآوری است.

علاوه بر این، وضعیت امنیتی عراق به طور قابل توجهی بهبود یافته است و از بسیاری از کشورها با سرمایه گذاری های قابل توجه پیشی گرفته است و این کشور را به مقصدی بالقوه برای سرمایه گذاری های تجاری تبدیل کرده است. زمان آن فرا رسیده است که درک عراق را تغییر دهیم و پتانسیل عظیم آن را بشناسیم، فرصتی جذاب برای سرمایه گذاران محلی، منطقه ای و بین المللی که به دنبال جای پایی در آینده امیدوارکننده تجارت الکترونیک عراق هستند، ارائه می دهد.

احمد آل کرملی، یکی از بنیانگذاران و amp; مدیرعامل اوریسدی

برای سرمایه‌گذاران فرشته و سرمایه‌گذاران خطرپذیر که علاقه‌مند به مشارکت در اکوسیستم فناوری عراق هستند، Orisdi همچنان آماده جذب سرمایه‌های اضافی برای تقویت رشد شرکت است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *