رماز استارتاپ برنامه نویسی سوری

پس از ۹ سال جنگ ‌داخلی در سوریه ، وقت بازسازی کشور فرا رسیده‌ بود . در آن زمان جوانان‌ سوری علاقمند به تکنولوژی و مشتاق به اشتغال و کسب تجربه در بازارهای بین‌المللی با دو چالش جدی روبرو بودند .

یکی یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی برای استخدام در شرکت‌ها و دیگری یادگیری زبان انگلیسی برای ارتباط برقرار کردن با هم تیمی‌هایشان .اما در آن سال‌ها وزارت آموزش و پرورش سوریه ، تنها قادر بود نیازهای تحصیلی ابتدایی جوانان سوری را برطرف کند . آن‌ها حتی در آموزش زبان انگلیسی با مشکلات جدی روبرو بودند ، چه برسد به آموزش زبان‌های برنامه‌نویسی !


سال ۲۰۱۵ بود که خانم لین درویش دانشجوی ۲۲ ساله کارشناسی علوم‌کامپیوتر ، پلتفرم برنامه‌نویسی غیرانگلیسی رماز را به جوانان سوری و عرب زبانان سراسر دنیا معرفی کرد . این پلتفرم هم‌اکنون بیش از ۵۰۰۰ کاربر فعال دارد که تعداد قابل توجهی از آنان ، جوانان با استعداد عربستانی ، مراکشی و مصری هستند .

 

رماز پلتفرم برنامه‌نویسی به زبان عربی ، بر پایه وب می‌باشد که هم‌اکنون از دو زبان برنامه‌نویسی HTML و CSS پشتیبانی می‌کند . این پلتفرم یک راهنما یا دستیار کدنویسی به زبان عربی است و کماکان برنامه‌نویسی به زبان انگلیسی انجام می‌شود .

, ,
Share:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.