رماز استارتاپ برنامه نویسی سوری


برای علاقه مندان به فناوری سوریه که به دنبال ورود به یک نیروی کار جهانی تر هستند، مجبورند نه یک، بلکه دو زبان جدید را یاد بگیرند: انگلیسی و کدنویسی.
Remmaz که در آوریل 2015 راه اندازی شد، یک دوره برنامه نویسی عربی در مبانی توسعه وب ارائه می دهد که شامل هر دو زبان برنامه نویسی HTML و CSS است. آنها تقریباً تمام اصطلاحات برنامه نویسی را از انگلیسی به عربی ترجمه می کنند هنگام توضیح نحوه نوشتن دستورالعمل ها، نحو و سایر عناصر برنامه نویسی (اگرچه خود کدنویسی هنوز به زبان انگلیسی انجام می شود). تا کنون 5300 کاربر فعال دارند.
سلطان، شیخ الشباب و لین درویش بنیانگذاران اولیه Remmaz در اوایل سال 2014، قبل از عرضه این محصول بودند. آنها در سال 2011 به عنوان معلمان داوطلب در Wikilogia، یک سازمان غیردولتی سوری که توسط انجمن محاسباتی سوریه با هدف در دسترس قرار دادن یادگیری منبع باز در سراسر کشور تأسیس شده است، ملاقات کردند. شیخ الشباب رباتیک و سخت افزار را تدریس می کرد و درویش کدنویسی را تدریس می کرد.
درویش گفت: «ما غرق لیست انتظار در تمام دوره‌های ویکی‌لوژیا بودیم. کلاس‌ها در آن زمان فقط حدود 20 تا 25 دانش‌آموز را در خود جای می‌دادند و تدریس چندان تعاملی نبود.»
Remmaz در تلاش برای خودکارسازی و در دسترس ساختن فرآیند تدریس برای مخاطبان گسترده تر، متولد شد. این برنامه از برنامه های کدنویسی در ایالات متحده الهام گرفته شده است که یادگیری تعاملی را با کاربرانی که کد را مطالعه می کنند، مانند Codeacademy یکپارچه می کند.
در سال 2014، Remmaz در انکوباتور ICT سوریه پذیرفته شد.
درویش گفت: «بعد از پذیرش، کارهای زیادی برای انجام دادن وجود داشت. ما عمدتاً نگران آزمایش بازار و ایجاد مدل کسب و کار خود بودیم.»
این فرآیند شامل یک نظرسنجی طولانی برای 2500 شرکت کننده بود که 1000 شرکت کننده از گروه مهندسی دانشگاه دمشق بودند.
سلطان گفت: «زمانی که بیش از 75 درصد شرکت‌کنندگان گفتند که ترجیح می‌دهند کدنویسی را به زبان عربی یاد بگیرند تا به زبان انگلیسی، ما می‌دانستیم که ایده‌مان درست بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *