روز برگزاری دمودی

مراحل پیش شتابدهی مدرسه کارآفرینی فن آفرین

 فن آسا پلاس از سال ۱۴۰۰ شروع به فعالیت کرده و در نخستین دوره پیش شتابدهی خود شاهد خروجی ۲۰ تیم بوده است و تقریباً ۱۰۰ ساعت آموزش و مشاوره تخصصی را در مرحله پییش شتابدهی به ثبت رسانده است . در این مرحله خدمات متنوع دیگری همچون شبیه سازی ، منتورینگ صورت گرفته است . در پایان نیز رویداد دمودی تحت عنوان مدرسه کارآفرینی فن آفرین برای تیم های موفق برگزار شد .

روز رویداد

رویداد دمودی شتابدهنده فن آسا پلاس برآیند چند ماه کوشش تیم های استارت آپی در حوزه کارآفرینی است . شتابدهنده فن آسا پلاس که به عنوان شتابدهنده تخصصی در حوزه های هوش مصنوعی ، تحلیل داده ، بلاک چین ، IT ، IOT ، گردشگری و سلامت مطرح است و در راستای ارتقاء اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی فضایی را فراهم کرده است که تیم ها بتوانند برای جذب سرمایه و رشد خود باسرمایه گذاران و تامین کنندگان در این رویداد آشنا شوند . در این روز ایده های گوناگون به معرفی خود پرداختند و سرمایه گذاران با هدف سرمایه گذاری بر روی استارت آپ ها حضور داشتند .

اهداف رویداد

نخستین رویداد دمودی فن آسا پلاس روز سه شنبه در تاریخ ۲۵ مرداد ماه سال ۱۴۰۱ در مجموعه فن آسا پلاس با حضور ۱۰۰ شرکت کننده اعم از سرمایه گذاران ،استارت آپ ها و اشخاص اثرگذار ، علاقمند و فعال در زمینه کسب و کار و کارآفرینی برگزار شد . اهداف برگزاری این رویداد جذب تامین کننده ، سرمایه گذار و شناخته شدن تیم ها بوده است .

برگزاری رویداد

این مراسم در ابتدا با ذکر آیات کتاب آسمانی و سرود ملی کشورمان و همچنین با اجرای جناب آقای محمد ابراهیم دهدشتی مدیرعامل محترم شتابدهنده فناسا پلاس آغاز گردید . در ادامه ۲۰ استارت آپ شتاب دهنده فن آسا پلاس با عنوان های تون آپ ، ملک ۲۴ ، لیگ زبان ، کار آدرس ، تفکیکان ، بکراک ، بنادار ، موتور زیرو ، اگزا ، برزن ، دیواستودیو ، هندی پاک ، هپ ، مانیار ، نورا ، پرتو ، فرمولینو ، هماتیت ، قندک کد ، فناوران نوین ، در حوزه های گوناگون به ارائه آخرین دستاوردها و ایده های رشد و توسعه خود در برابر ۱۷ نماینده از شرکت های سرمایه گذاری مختلف اعم از احسان برکت ، زرین کراد ، اسمارت آپ ، دانشگاه شریعتی ، کارایا ، گلرنگ ، شناسا ، لوتوس ، حرکت اول ، زرین پال ، بهمن ، حکاک ، تکنو تجارت ، دیجی نکتس ، پرشیا ، تات ، که شاهد مدل های سرمایه
گذاری متعددی همچون سرمایه گذاری بانکی ، حوزه آموزش ، صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر ، کراود فاندینگ بوده ایم ، پرداختند و در پایان نیز تیم هایی که تاکنون قول سرمایه گذاری را کسب کرده اند ۱۱ تیم بوده است .

معرفی استارت آپ ها


در ادامه به معرفی هر یک از تیم های استارت آپی حاضر در رویداد می پردازیم :


تون آپ : همه دارندگان خودرو با دغدغه های سرویس و زمان تعویض قطعات مصرفی و غیره ماشین خود روبرو هستند . همینطور اتو سرویس ها که با نبود مشتری در بعضی روزها ، گرانی هزینه کاغذ یادداشت کیلومتر مواجه می شوند . سبب ضرر رساندن به طرفین می شود . از این رو تون آپ به ارائه پلتفرمی پرداخته است که می تواند ارتباط بین سرویس کار و صاحب خودرو ، اعلام زمان تعویض قطعات ، آموزش قطعات خودرو رابه آسانی در اختیار مشتریان قرار دهد .


لیگ زبان : یادگیری زبان انگلیسی یکی از مهم ترین مهارت ها برای هر شخص به حساب می آید و تسلط نداشتن بر آن مشکلات متعددی را به وجود می آورد . از جمله ناتوانی در درک صحیح مطالب و یادگیری ، ضعف در برقراری ارتباطات اجتماعی با اشخاص خارجی و غیره . با این وجود در اکثر مواقع زبان آموزان آموزش و فراگیری را به دلایل گوناگون نظیر : نداشتن انگیزه برای استمرار در ادامه دادن و احساس سختی ، زبان انگلیسی را رها کرده و فرصت کسب یک مهارت جدی را از دست می دهند . برای جلوگیری از به روز چنین رخدادهایی لیگ زبان به معرفی بازی رقابتی پرداخته است که در آن رشد ، لذت ، جذابیت برای کاربر به صورت جامع فراهم شده است .کار آدرس : در جامعه بین افراد و کارفرمایان دغدغه وابسته وجود دارد . کارفرمایان به دنبال جذب نیروی خوب و متخصص با داشتن مهارت های مورد نیاز کسب و کار خود هستند و از سوی دیگر جویندگان کار در تلاش برای رسیدن به شغلی مناسب با مهارت و علاقه خود هستند . برای انجام چنین فرآیندی اپلیکیشنی با عنوان کار آدرس به صورت موثر و دقیق در این موضوع ورود پیدا کرده است و سبب تسهیل ارتباط بین صاحبان مشاغل و جویندگان کار با ارائه ویژگی هایی نظیر : ارسال فرصت شغلی دقیق و تخصصی ، استفاده از فیلترهای خاص برای انتخاب بهترین نامزدها و غیره توسط کارفرما و همچنین کشف مشاغل جدید با توجه به مهارت و علاقه ، پیدا کردن سریع و آسان شغل دلخواه ، آشنایی با مهارت های مورد نیاز مشاغل توسط کارجو پرداخته است .تفکیکان : مطمئناً اکثر مواقع در مناطق مختلف صدای بلندگو خریدار ضایعات به گوش می رسد مخصوصا در روزهای تعطیل . این سبک کار باعث مشکلات متنوعی از جمله وجود اختلاف قیمت ، دشواری رسیدن به مشتری ، آلودگی صوتی ، در دسترس نبودن خریدار برای فروش فوری ، برای خریدار و فروشنده شده است . لذا به سبب حل معضلات گفته شده ، تفکیکان به معرفی پلتفرمی اشاره کرده است که تولیدی ها ، مکانیکی ها و مشاغل دیگر را برای خرید و فروش آسان ، به صرفه و بدون دردسر یاری می کند .

https://tafkikan.com

 

بکراک : وقتی یک اپلیکیشن یا وب اپلیکیشن را توسعه می دهیم باید بخش قابل توجهی از زمان و هزینه را برای فراهم شدن زیرساخت ، نگهداری آن و برای جلوگیری از هزینه مازاد و همینطور سرعت بخشیدن به ورود نرم افزار در بازار و افزایش پایداری سیستم صرف کرد . راه حلی که بکراک ارائه کرده است در اختیار گذاشتن یک پلتفرم جامع برای انجام مشکلات ذکر شده است که سبب بالا رفتن امنیت و بازدهی شده است .

 

بنادار : مدیران و ساکنین آپارتمان ها و منازل مسکونی برای تعمیرات ، نگهداری ، نظافت ساختمان با دشواری هایی نظیر : اتلاف هزینه و وقت مسئول ساختمان ، نبود شفافیت مالی ، کاری و تفاوت زیاد در هزینه نسبی و ثابت واحدها روبرو هستند . راه حل ارائه شده استفاده از پلتفرمی به نام بنادار است که پاسخ درخواست سرویس و رسیدگی به امورات جاری ساختمان ها را به صورت آنلاین انجام می دهد . همینطور باعث رصد بهتر ساکنین بر روی فعالیت های انجام شده ، محاسبه دقیق هزینه های پرداختی و غیره می شود .

https://cafebazaar.ir/app/ir.fadakmedia.banadar


فناوران نوین : تقریباً در هر لحظه از زندگی دستان ما در معرض آلودگی ها و بیماری های گوناگون هستند . به عنوان نمونه صنعت کاران در محیط کار ، کودکان در مدرسه ، مکانیکی ها در مواجه شدن با مواد شیمیایی دستان خود را آلوده میکنند . برای رفع این چالش فناوران نوین محصولی را تولید کرده است که استفاده از آن سبب وجود نوعی دستکش نامرئی بر روی دستان می شود و پوششی را در برابر روغن ، رنگ ، گیربکس ، خاک و غیره ایجاد میکند . با داشتن این محصول مکانیکی ها دیگر نگران پاک شدن دستان خود پس از کار ، یا مادران نگران دستان کودکان شان هنگام بازی با خاک نخواهند بود .نور : در سال های اخیر شاهد کاهش جمعیت در کشور بوده ایم که حاصل وجود زوج های جوان نابارور است . بسیاری از این جوانان با راهکار درست درمانی آشنا نیستند . بنابراین برای کمک به زوج های جوان نابارور نور به معرفی و ارائه مجموعه خدمات ناباروری پرداخته است که در آن این مشتریان از مشاوره ، تشخیص ، درمان با همکاری متخصصین و کارشناسان با قیمت مناسب و حداقل زمان بهرمند می شوند .متالیسا : در عصر امروز اکثریت افراد جامعه به دنبا کسب مهارت مکالمه در زبان های متنوع برای پیشرفت در حوزه های مختلف هستند . اما به طور کلی بسیاری از آنها با دغدغه هایی نظیر : هزینه های گزاف ، مناسب نبودن دوره ها ، نداشتن زمان کافی برای یادگیری رو به رو هستند . بنابراین متالیسا به کم هوش مصنوعی پلتفرمی ارائه کرده است که می تواند مراحل آموزش مکالمه زبان های مختلف را با توجه به سطح و مهارت فرد در فراگیری هدفمند ، با استفاده از روش های نوین و به روز در دنیای جهانی بهبود بخشد و سبب تسهیل در فرآیند یادگیری شود .


قندک کد : از قدیم تاکنون یکی از هدف های اصلی آموزش تقویت مهارت حل مسئله در دانش آموزان بوده است . که در عصر حاضر نیز اهمیت آن به طرز چشمگیری قابل مشاهده است . اما به دلایل متعدد همچون نقص در هوش عملی ، دقت و غیره انجام این هدف مهم با مشکل مواجه شده است . به طوری که نوآموزان را در مقاطع علمی و تحصیلی بالاتر با ضعف در تحلیل و حل مسئله ، عدم تعهد ، ضعف در ارتباطات اجتماعی رو به رو خواهد کرد . لذا قندک کد به ارائه سیستم آموزشی داستان محور پرداخته است که در آن کودکان و نوجوانان را با تفکر الگوریتمی و منطق برنامه نویسی که یکی از مهارت های اساسی در جامعه امروز است آشنا می کند . در این راهکار شخص با داشتن سه نقش برنامه نویس ، آزمایشگر و اجرا کننده به حل مسئله و چالش پیش روی ترغیب می شود و در نهایت ارزش های روانشناختی ، تفکر منطقی ، انتقادی ، تقویت قدرت استدلال و تحلیل مسائل را افزایش می دهد .

https://ghandakcode.ir/


سنا : همه اشخاص اعم از دانش آموزان ، دانشجویان ، پرسنل سازمانی با شنیدن واژه اردو یک مسیر تفریحی ، تربیتی و آموزشی را به خاطر آورده و از انجام آن خوشحال می شوند . اما هماهنگی ها و ایجاد چنین تفریحاتی برای برگزارکنندگان اردو دارای سختی و دشواری متعددی است . مشکلاتی نظیر : عدم دسترسی آسان به اقامتگاه ها ، وسایل تفریحی ، سناریو اجرایی اردو و غیره . برای جلوگیری از ایجاد چنین موانعی و همچنین برگزاری هرچه بهتر اردو پلتفرمی تحت وب جهت ارائه خدمات اردوی نظیر : طراحی و اجرا ، حمل و نقل ، تجهیزات ، تغذیه ، اقامتگاه و به طور جامع کلیه مایحتاج یک اردو با نام سنا معرفی شده است . که در آن تمامی افراد نیازمند به سفرها و اردو های گروهی سناریو محور همچون مدارس ، موسسات فرهنگی و ارگان ها می توانند با توجه به سلیقه خود به انتخاب اردوهای گوناگون از جمله اردوی عملی ، زیارتی و گردشگری بپردازند .

http://www.sana-center.ir


موتور زیرو : سال های زیادی است که با گسترش استفاده از خودروهای شخصی و افزایش روز افزون تقاضا و تولید آن در کشور مواجه هستیم که این امر سبب پدیدار شدن رشد سفرهای درون شهری شده است و اکثر کلانشهرها را با معزل ترافیک و آلودگی هوا ، اتلاف زمان ، آلودگی صوتی رو به رو کرده است . برای جلوگیری از چنین رخدادهایی می توان از حمل و نقل عمومی و وسایل نقلیه پاک استفاده کرد . اما با کمی تأمل درمی یابیم که راهکارهای حارضر و ذکر شده دارای مشکلاتی مانند : عدم پوشش تمامی مناطق ، افزایش سن و آلاینده های تولیدی است که مرتبط با حمل و نقل عمومی می باشد . وسایل نقلیه پاک نیز نقاط ضعفی همچون هزینه بالای خرید و نگهداری را دارا هستند . برای به حداقل رساندن این مشکلات میکروموبیلیتی که به شیوه های رفت و آمد کوچک گویند مطرح می شود . وسایلی نظیر : موتور ، اسکوتر برقی یا هر وسیله نقلیه سبک وزنی که به عنوان منبع مشترک بین چندین کاربر استفاده شود . برای تحقق وجود حمل و نقل میکروموبیلیتی اشتراکی در جامعه اپلیکیشنی به نام زیرو با شعار لذت رانیدن پاک برای همه ، معرفی شده است . که اولین راهکار هوشمند تمام برقی و خودکار در حوزه حمل و نقل شهری برای اجاره موتورهای برقی به آسان ترین شکل ممکن می باشد .

https://zeero.ir


اگزا : از سختی های دیجیتال مارکتر بودن و صاحبان کسب و کار عدم توانایی تحلیل داده های ساختار نیافته ، روبرو بودن با حجم بالای محتوای شبکه های اجتماعی ، نداشتن توانایی کافی برای استخراج اطلاعات مورد نیاز از حجم بالای داده ها و در نتیجه مواجه شدن با تحلیل های ناقص و تصمیمات نادرست است . برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقاتی اگزا به ارائه ابزاری جامع به نام مهتا با شعار هوشمند تصمیم بگیرید ، پرداخته است . که در آن تحلیل دقیق انواع شبکه های اجتماعی و جمع آوری کامل داده ها به کمک هوش مصنوعی ، تحلیل دقیق انواع شبکه های اجتماعی از جمله بررسی مخاطبان ، کمپین ها ، تحلیل ترند های روز ، سلامت برند و همینطور جمع آوری کامل داده ها و امکان جستجوی سریع ، پایش و هشداردهی لحظه ای به کم هوش مصنوعی صورت می گیرد . استفاده از این ابزار سبب تسهیل در فرآیند تحلیل اینفلوئنسرها ، تولید محتوا توسط مدیران روابط عمومی ، مدیران واحد ارتباط با مشتریان ، مدیران کسب و کار و دیجیتال مارکترها می شود .

https://exalab.co/fa


برزن : بسیاری از افراد برای جستجوی ملک به اپلیکیشن های گوناگون رجوع می کنند و تنها از اطلاعات واحد مسکونی ارائه شده مطلع می شوند . اما هستند افرادی که علاوه بر قیمت ، متراژ ، ساخت منازل ، توجه چشمگیری نیز به محله و کیفیت زندگی موجود در آن اعم از دسترسی به خدمات دارند . اما این نیاز آن دسته از مشتریان در اپلیکیشن های موجود رفع نمی شود به همین منظور آپ برزن به نمایش خدمات و تسهیلات شهری سطح محله ، مطلع کردن شهروندان از موقعیت خدمات محله و دسترسی به آن ها ، جستجو و یافتن واحد مسکونی براساس امتیاز خدمات محله ، رصد کیفیت زندگی در هر مرحله پرداخته است .


دیواستودیو : بسیاری از علاقه مندان به حوزه توسعه نرم افزار و دوآپس برای یادگیری ، مشکلاتی اعم از نبود آموزش عمیق و جامع ، عدم استفاده از اساتید متخصص ، پیوسته نبودن متودولوژی های آموزشی و گنگ بودن مطالب پیشروی آن ها است . دیواستویو برای غلبه بر دشواری های ذکر شده راهکاری ارائه کرده است که در آن یادگیری به صورت کامل ، دقیق و با سرعت بالا توسط مدرسین حرفه ای با دانش به روز در بستر آنلاین انجام می شود .


هندی پاک : بسیاری از رستوران ها و فست فودی ها را دیده ایم که از مقدار مشخصی روغن به صورت مکرر به دلیل گران بودن آن استفاده می کنند . از همین رو سلامت و کیفیت روغن موجود در مدت زمان کوتاهی از بین می رود و سبب ایجاد مشکلات متعددی می شود . هندی پاک به معرفی دستگاهی برای پخت غذا با هدف صرفهجویی در مصرف روغن به اسم اویلت پرداخته است که در آن استفاده از حرارت غیر مستقیم و غیر مداوم ، تصفیه روغن و کاهش حجم مصرف صورت می گیرد . بنابراین کیفیت روغن حفظ و خوراکی سالم تری برای مخاطب سرو خواهد شد .

https://handipak.ir

 

هپ : یک پلتفرم اشتراکی ، تاکسی رانی است . مزیت رقابتی و محوریت اصلی این پلتفرم کاهش ترافیک ، مصرف سوخت و آلودگی های محیط زیستی است . این کار با استفاده اشتراک گذاری مسیر راننده و یک مسافر با مسافران دیگر صورت میگیرد . به این صورت که یک راننده در طول مسیر میتواند بجای یک مسافر به چند مسافر در یک مسیر خدمت رسانی نماید . در این مدل پلتفرم هزینه تمام شده برای مسافران نیز بسیار ارزان قیمت تر از رقیبانی همچون اسنپ و تپسی می باشد .

https://cafebazaar.ir/app/ir.serviceyab.app

 

مانیار : شرکت نوآوران پیشرو مانیار با نام تجاری مانیار به عنوان پرداخت یار رسمی بانک مرکزی و دارای مجوز فناوری پارک فناوری پردیس ، از سا ۹۵ به عنوان اولین شبکه اجتماعی مالی ، فعالیت خود را آغاز نموده است . مانیار زیر ساختی برای ارائه خدمات پرداخت آنلاین برای اشخاص معمولی و کسب و کارها می باشد . کارخانه پرداخت مانیار با ارائه خدمات پرداخت بر بستر کیف پول ، ارائه دهنده خدمات پرداخت های جمعی و گروهی ، خدمات درگاه پرداخت تحت مجوز پرداخت یاری بانک مرکزی و سرویس های کیف پولی به کسب و کار ها و سازمان ها ، متناسب با نیازمندی آنها مشغول فعالیت می باشد . مانیار تلاش نموده است تا با بهره بردن از دانش بروز و استفاده از بازخوردهای مشتریان ، تجربه خوبی از پرداخت آنلاین را برای مشتریان خود فراهم نماید .

کارخانه پرداخت آنلاین


آینده نگر نورا : نورا یک نرم افزار داشبورد مدیریتی آینده نگر و آنلاین است که مدیران کسب و کارها می توانند به کمک آن تمامی برنامه های آینده خود را بر پایه جریان نقدینگی ترسیم کنند . به این ترتیب آینده را میی بینیم ، گزارش های مدیریتی و کاربردی را دریافت می کنیم ، برنامه ریزی و مدیریت مالی کرده و نتایج تصمیمات آتی خود و تاثیرات متقابل آن ها بر یکدیگر را تحلیل و بررسی می کنیم .

https://nuracashflow.ir/futurism
WhatsApp Image 2022-08-23 at 12.13.23 PM