برخی از پرسشهای شما

ما در فن‌آساپلاس به غیرایرانیان ساکن ایران و ایرانی‌های عزیز کمک می‌کنیم، کسب‌وکارشان را در ایران راه‌اندازی و سپس در بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی رشد یا توسعه دهند. فن‌آساپلاس با هدف پاسخگویی مناسب به نیازهای گوناگون تیم‌های استارتاپی، سه دوره متمایز پیش شتابدهی، شتابدهی و پساشتابدهی طراحی کرده است. که وابسته به میزان پیشرفت تیم‌های استارتاپی به آن‌ها خدمت‌رسانی می‌کند

ما هر سال بدون هیچگونه محدودیت زمانی، آمادگی مطالعه و بررسی درخواست‌های ارسال گردیده و پذیرش تیم‌های استارتاپی را داریم. همچنین در فراخوان‌های مجازی و رویدادهای حضوری گوناگون نیز از افراد یا تیم‌های استارتاپی، دعوت می‌نماییم برای حضور در شتابدهنده و بهره‌مندی از خدمات آن، اقدامات لازم را انجام دهند.

امکانات و خدمات گوناگونی را همچون فضای‌کار اشتراکی، کارگاه‌های آموزشی و منتورینگ رایگان در اختیار فرد یا تیم‌های استارتاپی نوپا قرار می‌دهیم. به این امید که در پایان این دوره سه ماهه بتوانند هم تیم خود را تکمیل نمایند هم به یک مدل کسب‌و کار قابل‌قبول دست یابند

دوره شتابدهی که مدت آن از ۶ ماه تا یکسال متغییر است، تیم‌های استارتاپی با تلاش شبانه‌روزی نمونه‌اولیه محصول یا سرویس خود را با هدف ارائه‌به‌بازار و دریافت بازخورد می‌سازند. به همین سبب ما در کنار امکانات و خدماتی که پیش‌تر در دوره پیش‌شتابدهی ارائه می‌دادیم، برای ساخت نمونه‌اولیه محصول، حداقل ۱۰۰ میلیون تومان به هر تیم اختصاص می‌نماییم و در ازای این سرمایه‌گذاری‌های نقدی و غیر نقدی ۱۵ تا ۲۵ درصد از سهام شرکت شما را دریافت می‌نماییم.

در مدت زمان شتابدهی تیم‌های استارتاپی وابسته به نیازشان از سرمایه‌اولیه، دفترکار، آموزش و منتورشیپ، خدمات دفتری، زیرساختی و اشتراکی بهره‌مند می‌گردند. ارتباط با سرمایه‌گذاران و دسترسی به بازارهای فروش منطقه‌ای و بین‌المللی نیز مهم‌ترین خدمت ما در جهت رشد و توسعه استارتاپ‌ها است

در پایان دوره شتابدهی استارتاپ‌هایی که به شرایط مطلوب دست پیدا کرده باشند و آماده جذب‌سرمایه و رشد و توسعه کسب‌وکارشان باشند،در یک برنامه به نام “دمو دی” به شبکه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی فن‌آساپلاس معرفی می‌شوند.

در دوره پساشتابدهی شتابدهنده با همراهی استارتاپ‌ها مقدمات رشد و توسعه آن‌ها در بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی را با جذب‌سرمایه از شبکه‌سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی فراهم می‌آورد و در ازای آن به تناسب میزان سرمایه‌گذاری و اثرگذاری در سهام استارتاپ‌ها شریک می‌شود

برای ما فرقی نمی‌کند استارتاپ شما در چه زمینه یا حوزه‌ای فعالیت می‌کند، چه ایده‌ای در سر دارید یا بر روی حل چه مساله‌ای تلاش می‌کنید، اما اگر جهانی فکر می‌کنید و قصدتان اینست که، در آینده نزدیک کسب‌وکارتان را در خارج از ایران توسعه دهید، فارغ از اینکه ایرانی هستید یا از غیرایرانیان عزیز ساکن ایران هستید، ما پذیرای شما هستیم

حداقل زمان حضور در دوره شتابدهی ۶ ماه و حداکثر زمان آن یک سال می‌باشد. تصمیم‌گیری درباره مدت زمان مناسب شتابدهی هر کسب‌وکار با توافق کارشناسان شتابدهنده و بنیانگذاران کسب‌وکار تعیین می‌گردد. متناسب با نوع، شرایط کنونی و نحوه دستیابی به نقطه مطلوب آن کسب‌وکار

در دوره پیش‌شتابدهی امکانات و خدمات گوناگونی همچون فضای‌کار اشتراکی، کارگاه‌های آموزشی و منتورینگ، به ارزش ۲۵ میلیون تومان، رایگان در اختیار تیم‌ها قرار می‌گیرد. در دوره شتابدهی در کنار امکانات و خدماتی که پیش‌تر در دوره پیش‌شتابدهی به تیم‌ها ارائه می‌دادیم، حداقل ۱۰۰ میلیون تومان برای ساخت نمونه‌اولیه محصول، به هر تیم اختصاص می‌دهیم. و در ازای این سرمایه‌گذاری‌های نقدی و غیر نقدی ۱۵ تا ۲۵ درصد از سهام شرکت شما را دریافت می‌نماییم. در دوره پساشتابدهی نیز از شبکه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی شتابدهنده منابع‌مالی مورد نیاز هریک از تیم‌ها را تامین می‌کنیم و به تناسب میزان سرمایه‌گذاری، در سهام آن‌ها شریک می‌شویم.     

سابقه فعالیت‌های ما نشان می‌دهد که ما اغلب اوقات از تمام ایده‌هایی که تقاضای آنها در بازار وجود داشتند، طراحی و تولید آنها توسط آن تیم امکان‌پذیر بودند و شواهد نشان می‌دادند پس از یک مدت زمان منطقی به سوددهی می‌رسند حمایت کرده‌ایم. مگر در مواردی خاص که آماده‌سازی نمونه‌اولیه محصول، نیاز به دانش، تخصص، تجربه و امکانات ساخت‌ و تولید کارگاهی ویژه‌ای داشته‌است.

اولویت نخست ما کسب‌وکارهایی هستند هم اکنون از ظرفیت و شانس بالایی برای موفقیت در بازارهای منطقه‌ای و جهانی برخوردارند. همان‌هایی که پیشتر محصول و مدل کسب‌وکار قابل قبولی طراحی کرده‌اند و تیم توانمندی دارند. البته ما فرصت سرمایه‌گذاری بر روی هیچ استارتاپی که شواهد نشان دهند، در آینده دور یا نزدیک به موفقیت چشمگیری دست می‌یابند را، از دست نمی‌دهیم.  ما تا به امروز بر روی استارتاپ‌های کوچک و متوسط زیادی سرمایه‌گذاری کرده‌ایم، چه آنهایی که در روز نخست چیزی بیش از یک ایده خام نبودند، چه آن دسته از کسب‌وکارهایی که سالانه ده‌ها میلیارد تومان درآمد داشتند با بیش از ۳۰ نفر کارمند

بله قطعا تنها فرقش در این است که شما در مدت سه ماهه دوره پیش‌شتابدهی برخلاف مابقی تیم‌ها که نمونه اولیه محصول شان را می‌سازند، باید تمام تلاش و تمرکز خود را صرف جمع‌آوری مستنداتی کنید که در روز ارائه به سرمایه‌گذاران، با قدرت اثبات کند ایده شما از جانب مخاطبان خواستنی، در عمل شدنی و به اندازه کافی سودآور است.

بله اگر شما هم جای ما بودید و قصدتان این بود که سالانه با سرمایه‌گذاری گسترده روی استارتاپ‌های گوناگون موجب ایجاد رشد یا توسعه تعداد مشخصی استارتاپ موفق شوید، چاره‌ای جز این کار نداشتید. حتی سرمایه گذاری نکردن بر روی استارتاپ‌هایی هم که رقیب یکدیگر هستند امری اجتناب ناپذیر است و ما فرصت سرمایه‌گذاری بر روی هیچ استارتاپی که احساس کنیم موفق می‌شود را از دست نمی‌دهیم. اما یک قول حرفه‌ای و اخلاقی به شما می‌دهیم، هیچگونه اطلاعات مهم و تاثیرگذاری درباره استارتاپ شما با سایر تیم‌های هم ایده شما یا رقیب شما در میان نمی‌گذاریم. یک مطلب مهم دیگر را هم به یاد داشته باشید.

با تماس تلفنی و تعیین وقت میتوانید با کارشناسان شتابدهنده حضوری یا آنلاین ارتباط برقرار کنید تا با استارتاپ شما هرچه بهتر آشنا شویم و از میزان سرمایه مورد نیازتان مطلع گردیم.

برای پذیرش در یکی از سه پروسه پیش‌شتابدهی، شتابدهی و پساشتابدهی فن‌آساپلاس، ابتدا در وبسایت FanAsaPlus.com فرم‌آنلاین درخواست‌پذیرش در شتابدهنده را به همراه فایل پیچ‌دک (Pitch Deck) برای ما ارسال نمایید. با گذشت چند روز ایمیلی دریافت خواهیدکرد که وضعیت‌پذیرش  شما در آن مشخص گردیده‌است. اگر ایده‌استارتاپی یا کسب‌وکار فعلی شما توجه کارشناسان ما را جلب کرده‌باشد،آنگاه به قصد آشنایی بیشتر و پاسخ به یکسری پرسش‌های کلیدی، شما را به یک جلسه ارائه ‌حضوری دعوت می‌نماییم. 

ما هر سال بدون هیچگونه محدودیت زمانی، آمادگی مطالعه و بررسی درخواست‌های ارسال گردیده و پذیرش تیم‌های استارتاپی را داریم.همچنین در فراخوان‌های مجازی و رویدادهای حضوری گوناگون نیز از افراد یا تیم‌های استارتاپی،دعوت می‌نماییم برای حضور در شتابدهنده و بهره‌مندی از خدمات آن، اقدامات لازم را انجام دهند.

بله قطعا. با تماس تلفنی و تعیین وقت می‌توانید با کارشناسان شتابدهنده دیدار کنید. اما باید در نظر داشته باشید که تنها راه سرمایه‌گذاری بر روی استارتاپ شما اینست که پس از چند مرحله بررسی‌های کارشناسانه که با مطالعه فرم درخواست پذیرش در شتابدهنده آغاز می‌گردد، و سپس به یک یا دو جلسه ملاقات حضوری با تیم شما، برای پاسخ به برخی سوالات و ابهات ختم می‌شود، تیم شتابدهنده تصیمیم بگیرد شما شایسته حضور در شتابدهنده هستید.

ما چنین چیزی را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم شما می‌بایست از میان ایده‌های گوناگون تنها یک ایده مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید. و در نهایت فرم درخواست پذیرش در شتابدهنده را برای همان ایده پرکرده و ارسال نمایید. ایده‌ای برای ما ارزشمند است که هم مورد علاقه تمام اعضای تیم باشد و هم اعضای تیم تخصص پیاده‌سازی آن کار را داشته باشند. اولویت نخست ما پذیرش تیم‌هایی است که از مدت‌ها پیش راه‌اندازی کسب‌وکارشان را آغاز کرده‌اند و پیشرفت‌های قابل‌توجهی داشته‌اند. برای نمونه از میان دو تیم با ایده‌های خام، آن تیمی شایستگی حضور در شتابدهنده را دارد که اعتبارسنجی ایده و بازار خود را انجام داده باشد.